Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Przedszkole Publiczne
w Zagwiździu
Dziś jest: czwartek, 13-08-2020, Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy

Od 1 września Przedszkole w Zagwiździu zostało przekształcone w oddział zamiejscowy Przedszkola w Murowie

Statystyka odwiedzin:
Dzisiaj: 140
W tym miesiącu: 1815
Wszystkich odwiedzin: 230726

Bezpieczny przedszkolak

Violetta Biecuszek-Baumann
Edukacja komputerowa. Część 1. Budowa i obsługa komputera
 

Dzięki publikacji maluchy zapoznają się z budową komputera, zasadami jego bezpiecznego użytkowania, terminologią informatyczną, pracą informatyka, nabędą umiejętności posługiwania się myszką, klawiaturą, drukarką, skanerem, aparatem fotograficznym. Przedszkolaki poznają działanie podstawowych funkcji programów komputerowych, dzięki którym nauczą się np. pisać swoje imię czy rysować figury geometryczne. W trosce o ich zdrowie zostaną przekazane im informacje o prawidłowej postawie podczas siedzenia przy komputerze, konieczności dbania o wzrok i nie za długiego przesiadywania przy monitorze.
Publikację uzupełnia płyta CD z kartami pracy, szablonami i planszami, które stanowią cenną pomoc dla osoby prowadzącej zajęcia. Jednym z pomysłów na przybliżenie przedszkolakom zagadnień związanych z komputerem są warsztaty plastyczne. Podczas nich dzieci np. zbudują model komputera z kartonu, zaprojektują pulpit monitora, podkładkę pod mysz, torbę na laptopa, opakowanie płyty CD.
Do

publikacji dołączony jest certyfikat poświadczający, że dana placówka przedszkolna promuje świadomość bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu wśród najmłodszych. Książka została objęta patronatem merytorycznym przez Sieciaki.pl.
• różnorodne metody aktywizujące, w tym metoda projektu
• wiele dni pasjonujących zabaw opisanych w scenariuszach
• atrakcyjne karty pracy
• plansze wprowadzające w tematykę zajęć
• propozycje prac plastycznych
• szablony ułatwiające wykonanie prac plastycznych
 

IMG_0457_[].jpeg IMG_099.jpeg IMG_104.jpeg IMG_112.jpeg IMG_120.jpeg Mikołaj w przedszkolu w Zagwiździu (5).jpeg Zabawa karnawałowa 2013 (5).jpeg
<./div>